První letošní vítězný zápas, Martin Jánský řádil

08.10.2014 07:45

SK DYGRS DRACHKOV - Schäfer Blatná  2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

7.10.2014

Po úvodním nezdaru nastoupili drachkovští dygři proti tradičnímu rivalovi, týmu Spedition Schäfer Blatná. Opět se proti nám postavil soupeř v plné síle, když dorazil se třemi pětkami. Ani Drachkov nezůstal tolik pozadu, v šatně se sešlo 13+1 dygr a na ledě se to jen hemžilo.

Od začátku utkání se hrál oboustranně útočný hokej, i když z pohledu Schäferu byl přeci jen o něco útočnější. Důvodem byla nedisciplinovanost dygrů, kteří byli hned pětkrát vyloučeni, z toho dvakrát byla hostům nabídnuta přesilovka 5 na 3. Po přečkání první z nich se do útoku začali prokousávat také drachkováci. Několikrát to před brankou Schäferu hořelo, ale dorážkám chyběla razance a také trochu štěstí. Hosté se ale nenechali zahanbit a hrál se hokej nahoru dolů. První zásah si ve dvanácté minutě připsal soupeř. Drachkov šel již podruhé v zápase do tří hráčů, po několika odvrácených pokusech se nabídla Schäferu střela z křídla, jíž luxusně tečoval Brk, a bylo to 0:1. Prolomili jsme tak smůlu a zaznamenali první branku v sezóně, třebaže byla vlastní J. To dygry správně
napumpovalo a ještě do přestávky bylo vyrovnáno. Minutu před první sirénou našel Venda Sládek tygřím okem Martina Jánského, adresoval mu brilantní křížnou přihrávku a číslo 78 rozvlnilo síť 1:1.

Druhá třetina byla opět vcelku vyrovnaná, tlak obou týmů už ale neměl takovou sílu, dygři přidali dvě vyloučení, v kterých Schäfer párkrát zatápěl. Ale ne že by se jinak nerodili šance. Dygrs měli několik příležitostí odskočit soupeři, ale v největší šanci to pouze zvonilo o tyč. Obrana Drachkova se tmelila minutu od minuty a hosté měli plné hokejky práce s útočným snažením. Branka ale v této části hry nepadla.

Poslední třetina tak byla zcela otevřenou záležitostí. Oba týmy najednou zlepšily pohyb a brankáři se měli co ohánět. A ve druhé minutě to přišlo. V jednom z dalších útočných výpadů si kotouč přivlastnil Martin Jánský a utěšenou střelou jej poslal do blatenské svatyně podruhé. Asistenci si připsal lysý Huňas a alespoň částečně zalepil svou spálenou tutovku z první třetiny. Do konce hry ale ještě zbývalo dost času a divák se mohl bavit dál. Třetí fík vysel několikrát
ve vzduchu, bohužel se dygří produktivita druhým gólem zastavila. Na řadě tak byl Schäfer, který přiložil pod kotel a zle na drachkovské dotíral. Obrana však
hrála prim a ani poslední velká šance neskončila vyrovnáním a zůstala zneškodněna v lochovišti. Soupeři nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře
a Drachkov tak bere první letošní body.

A přístě už z jiného soudku - čeká nás Protivín.

Zajímavé momenty:

- hvězdou utkání fanoušci jednomyslně zvolili Martina Jánského, který zařídil obě trefy domácích

- opět vyrovnaný zápas s hokejovým průběhem, šancemi, jistou obranou i pravidelnou dávkou emocí

- trošku nám dělají problémy ta oslabení (zejména první třetina) a stále vlhký střelecký prach (ten už ale jistojistě vysychá)

- opět to bylo tak trochu poprvé - poprvé dorazili Rajsík s Michalem Švecem, poprvé na střídačce běsnil náš coach Milhouse a hlavně poprvé jsme dali nějakou tu branku ... jinak pochvala (bohužel nejde vypisovat všechny hráče) :o)